آموزش آشپزی و شیرینی پزی


برترین‌ها: پیشرفت فناوری، شلوغی زندگی و سپری نکردن زمان کافی با خانواده باعث شده تا آشپزی به عنوان یک ستون فرهنگی خانواده، جای خود را به سفارش غذا از رستوران‌ها و سرویس‌های آنلاین تهیه غذا بدهد. موضوعی که نه‌تن‌ها سلامتی ما را به خطر می‌اندازد بلکه از نظر روحی و عاطفی نیز خانواده‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

آموزش آشپزی و شیرینی پزی

زندگی ماشینی و شلوغ ما، نتیجه‌ای جز مصرف غذا‌های نه‌چندان خوشمزه و آماده، فست‌فودها، چاقی، بیماری و دیگر مشکلات جسمانی نداشته است. از سوی دیگر لذت آشپزی و کشف مزه‌ها نیز جای خود را به سرگرمی‌های مدرن‌تری داده‌است که عملا نتیجه‌ای مثبت را در روحیه اعضای خانواده ایجاد نمی‌کند.

چرا غذای خانگی را پیشنهاد می‌کنیم؟

آموزش آشپزی و شیرینی پزی

هرچند رستوران‌هایی هستند که سلامت مصرف‌کنندگان را در نظر می‌گیرند، اما می‌توان با قاطعیت زیاد تایید کرد که مواد اولیه استفاده شده در اغلب رستوران‌ها و آشپزخانه‌ها، از نوع درجه چندم است.

چربی بالای مواد غذایی، استفاده چندباره از روغن، رنگ‌غذا‌هایی که به جای زعفران به خورد مشتری داده می‌شود و گوشت‌هایی که معلوم نیست از چه منبعی و چگونه با این قیمت ارزان تهیه می‌شوند، همه و همه نشانه‌های ساده این موضوع هستند که استفاده از غذای آماده و رستورانی، سلامت شما را به خطر می‌اندازد.

علاوه بر این نحوه پخت غذا‌ها نیز آنطور که باید با سلامتی و سلیقه مصرف‌کننده هماهنگ نیست و بیشتر سعی در بهینه سازی سرعت آماده شدن غذا دارد. با این اوصاف حتی اگر جنبه‌های شخصی آشپزی و لذت بی‌اندازه آن را نادیده بگیرم، باز هم کفه ترازو به سمت غذای سالم خانگی سنگین‌تر است.

این موضوع حتی در بحث مالی نیز به کمک شما می‌آید و می‌تواند هزینه تهیه غذا را بین ۵۰ تا ۷۰ درصد کاهش دهد. هزینه‌های اضافی که چندان برای اوضاع نابسامان اقتصادی فعلی موجود در جامعه، مناسب نیستند.

از سوی دیگر یک غذای خانگی با بهترین مواد اولیه، ارزان‌تر از تمامی رستوران‌ها و آشپزخانه‌های دور و نزدیک تمام می‌شود و البته سلامت شما را نیز به خطر نمی‌اندازد. استفاده از برنج‌های با کیفیت، روغن‌های گیاهی سالم، پروتئین‌های کم خطر و مواد اولیه تازه، چنان انرژی مضاعفی را در اختیار شما قرار می‌دهد که بدون شک مدت زمان کوتاه آشپزی در منزل را با ارزش‌تر می‌کند.

آموزش آشپزی و شیرینی پزی

جهت مشاوره رایگان با آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی نمونه تبریز کلیک کنید.


کیفیت پایین بهداشتی غذا‌های آماده و رستورانی

آموزش آشپزی و شیرینی پزی

در روز‌هایی که حتی ابتلا به آنفلوانزا می‌تواند جان شما را به خطر بیندازد، رعایت نکات بهداشتی در هنگام تهیه غذا از همیشه پر اهمیت‌تر است. هرچند باید به این موضوع تاکید کنیم که هستند رستوران‌هایی که سلامت مشتری را مد نظر قرار می‌دهند، اما به طور کلی می‌توان امنیت غذای خانگی را بسیار بالاتر دانست.

هیچ تضمینی وجود ندارد که غذای تهیه شده در کامل‌ترین و دقیق‌ترین سیستم بهداشتی ممکن، آماده شده باشد. آمار بالای ابتلا به باکتری معده در ایران نیز از جمله نشانه‌های عدم رعایت بهداشت در رستوران‌ها و کارخانه‌های تولید مواد غذایی آماده است.

با این اوصاف اگر حتی به موضوع سلامتی بلند مدت خود اهمیت نمی‌دهید، بازهم باید به خاطر مبتلا نشدن به بیماری‌های ویروسی و باکتریایی، به اهمیت مصرف مواد غذایی خانگی، بیشتر دقت کنید.


یک لذت جدید و منحصر به فرد

آموزش آشپزی و شیرینی پزی

در فرهنگ قدیمی، آشپزی وظیفه بانوان بود، اما امروزه با اشتغال تمامی افراد خانواده می‌توان وظیفه آشپزی را بین تمامی اعضا تقسیم کرد. البته باید نگاه به آشپزی از یک وظیفه روزانه خارج و به یک لذت جدید از کشف مزه‌ها و موفقیت‌های تازه تبدیل شود.

روز‌هایی تصور کنید که به جای غذا‌های تکراری رستورانی، هر روز با یک دستور غذایی جدید ایرانی و خارجی روبرو باشید. این تغییر می‌تواند آنقدر تاثیرگذار باشد که اعضای همیشه مشغول خانواده را نیز برای یک تجربه شیرین خانوادگی، دور هم جمع کند.

آشپزی خانگی اگر با پشت سر گذاشتن تکرار‌های همیشگی همراه باشد، نه تنها به یک تجربه شیرین فردی تبدیل می‌شود بلکه اعضای خانواده را نیز به هم نزدیک‌تر خواهد کرد.

آموزش آشپزی و شیرینی پزی

جهت مشاهده نمونه کلاس های برگزار شده در آموزشگاه نمونه تبریز از اینستاگرام بازدید نمایید.


من آشپزی بلد نیستم!

آموزش آشپزی و شیرینی پزی

پاسخ بسیاری از اشخاصی که به مصرف غذا‌های آماده مشغول هستند این است که «من آشپزی بلد نیستم». موضوعی که شاید حقیقت داشته باشد، اما به این معنی نیست که باید تا آخر عمر درگیر سفارش غذا از رستوران‌های مختلف باشیم.

یادگیری آشپزی، درست مثل هر هنر دیگری می‌تواند لذت‌بخش و آرامش‌بخش باشد و در پایان به صرفه‌جویی مالی و زمانی نیز منجر می‌شود. کاهش وزن نیز با مصرف غذا‌های آماده غیر ممکن است و تنها در صورتی امکان پذیر می‌شود که بتوان مواد غذایی پرخطر را از لیست مصرفی خانوار حذف کرد.

با این اوصاف مسیر پیش روی شما به عنوان کسی که آشپزی بلد نیست روشن است. یا باید با تهیه یک منبع نوشتاری آشپزی مثل یک کتاب مشهور و موفق، با شجاعت تمام به دنیای آشپزی وارد شوید و از شکست‌های احتمالی نترسید و یا با مراجعه به یک آموزشگاه معتبر در زمینه آشپزی و شیرینی‌پزی، یک محیط حرفه‌ای و در عین حال خلاقانه را از نزدیک تجربه کنید.

آموزش آشپزی و شیرینی پزی


تخفیف ویژه یلدایی در آموزشگاه آشپزی و شیرینی‌پزی نمونه تبریز

آموزش آشپزی و شیرینی پزی

آموزشگاه نمونه تبریز، یکی از بهترین و مجهزترین آموزشگاه‌های آشپزی و شیرینی‌پزی در سطح تهران است که با مدیریت خانم زیبا مالک، به محبوبیت زیادی بین علاقه‌مندان به آشپزی و شیرینی‌پزی رسیده‌است.

این آموزشگاه به مناسب ایام شب یلدا، تخفیفی ۵۰ درصدی را برای دوره‌های مختلف خود در نظر گرفته است. از جمله این دوره‌ها می‌توان موارد ذیل اشاره کرد:

آموزش آشپزی و شیرینی پزی

  • کلاس تک‌جلسه‌ای سفره یلدایی
  • کلاس تک‌جلسه‌ای آموزش پخت انواع کوفته
  • کلاس تک‌جلسه‌ای آموزش پخت انواع کتلت
  • کلاس تک‌جلسه‌ای پخت پیراشکی‌ها
  • آموزش غذا‌های لبنانی در دو جلسه
  • آموزش غذا‌های ترکی استانبولی در دو جلسه
  • آموزش سالاد سزار، اردور، فینگرفود و شورینی در دو جلسه
  • آموزش آشپزی ایرانی در هشت جلسه
  • آموزش شیرینی‌پزی درجه ۲ و درجه ۱ در هشت جلسه

آموزش آشپزی و شیرینی پزی

علاوه بر این کتاب آشپزی جامع سرکار خانم زیبا مالک در این ایام و تخفیف ۵۰ درصدی، تنها با پرداخت ۲۵۰ هزار تومان قابل تهیه است.

آموزش آشپزی و شیرینی پزی

جهت ارتباط مستقیم با خانم زیبا مالک در واتساپ پیغام بگذارید.

آموزشگاه آشپزی و شیرینی‌پزی نمونه تبریز با ۳۶ سابقه فعالیت موفق، دارای مجوز از سازمان فنی و حرفه‌ای است. در پایان هر دوره، مدرک بین‌المللی و مورد تایید وزارت امور خارجه ایران نیز به هنرآموزان این مجموعه اهدا می‌شود.

آموزش آشپزی و شیرینی پزی


جهت مشاوره رایگان کلیک کنید.

آموزش آشپزی و شیرینی پزی

جهت مشاهده نمونه کلاس های برگزار شده از اینستاگرام بازدید نمایید.

 

آموزش آشپزی و شیرینی پزی

همین حالا با ما تماس بگیرید.

۰۲۱-۲۲۸۷۶۰۳۳

۰۲۱-۲۲۸۷۶۰۸۹

۰۹۱۲۷۲۲۴۶۵۶

آموزش آشپزی و شیرینی پزی

خیابان ولیعصر، بعد از پارک وی، بالاتر از فرشته، خیابان خیام، پلاک ۴، واحد ۵

منبع: برترین ها بخش غذای ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *